Neo

Polecamy również: Noclegi w Polsce, tanie noclegi Mazury | Ostróda, Informacje lokalne | Strony www, poligrafia, ulotki, plakaty | Autoserwis Domańscy Ostróda

Jesteś tutaj: Wiadomości Na sygnale

Na sygnale

Powiat: Wypadek konnego zaprzęgu. Nie żyje woźnica

Email Drukuj PDF

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w Liksajnach (gm. Miłomłyn), gdzie konny zaprzęg, którym jechał 68-letni mężczyzna ze swoją 11-letnią wnuczką, wpadł do rowu. Woźnica został przygnieciony przez konia i wyniku odniesionych obrażeń, zmarł w szpitalu w Elblągu.

Ostróda: Trzymiesięczny areszt dla pijanego sprawcy karambolu pod Tyrowem

Email Drukuj PDF

Ostródzki sąd zadecydował o trzymiesięcznym areszcie wobec 22-latka z Iławy, który w miniony weekend nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i pod wpływem alkoholu spowodował wypadek drogowy. O mężczyźnie jadącym całą szerokością drogi poinformował policjantów inny kierowca.

Ostróda: 23-latka sprzedawała narkotyki w swoim mieszkaniu. Grozi jej do 10 lat więzienia

Email Drukuj PDF

Kara nawet 10 lat pozbawienia wolności może grozić 23–latce z Ostródy, u której w mieszkaniu policjanci znaleźli amfetaminę, marihuanę i haszysz. Mieszkanka miasta została zatrzymana po tym, jak chwilę wcześniej sprzedała narkotyki swoim klientom. Kobieta oraz trzej mężczyźni, którzy zaopatrzyli się u niej w nielegalne substancje, trafili do aresztu.

Ostróda: Włamał się do altanki i ukradł rower. Policjanci zatrzymali go po kilkudziesięciu minutach

Email Drukuj PDF

W ręce policjantów z Ostródy trafił 19-letni Krzysztof B., który włamał się do jednej z altanek na terenie miasta i ukradł stamtąd rower. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a odzyskany jednoślad w najbliższym czasie wróci do właściciela. Mężczyzna usłyszał zarzut włamania i dobrowolnie poddał się karze. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Ostróda: Pijany kierowca nie zatrzymał się do kontroli i spowodował poważny wypadek

Email Drukuj PDF

Do 12 lat pozbawienia wolności może grozić 22-latkowi spod Iławy, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli i spowodował wypadek drogowy. O kierowcy jadącym całą szerokością jezdni poinformował inny użytkownik drogi. W wyniku zderzenia się 3 pojazdów rannych zostało 5 osób, w tym dwóch policjantów. Kobieta, która została najbardziej poszkodowana w tym wypadku trafiła w stanie ciężkim do szpitala w Olszynie.

Wszystko zaczęło się kilka minut po północy, kiedy na telefon oficera dyżurnego ostródzkiej komendy zadzwonił mężczyzna informując, że jadący przed nim kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Z relacji zgłaszającego wynikało, że jechał on całą szerokością drogi. Powiadomieni policjanci ruchu drogowego kilka kilometrów za Ostródą podjęli próbę zatrzymania kierowcy Skody.

Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, po chwili przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg. W pewnym momencie kierowca Skody zjechał na przeciwny pas, zderzając się z osobowym Fordem. Siła uderzenia wyrzuciła Forda z drogi wprost na drzewo, a następnie samochód uderzył w jadący za nim policyjny radiowóz. W wyniku zderzenia 5 osób zostało rannych, w tym dwoje policjantów, którzy zostali przewiezieni do szpitala.

Po zdarzeniu nie było wątpliwości, że mężczyzna, który jechał Skodą był pijany. Policjanci zatrzymali Marcina R., zabezpieczyli też od 22-latka krew do analizy. Policjanci pod nadzorem prokuratora przez około 3 godziny pracowali na miejscu zdarzenia, wyjaśniając jego okoliczności. Funkcjonariusze na czas obsługi zdarzenia wyznaczyli także objazdy.

Stan powyżej 0,5 promila stanowi przestępstwo, zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakazem prowadzenia pojazdów na czas od 1 roku do 10 lat. Natomiast za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu, którego następstwem jest śmierć albo ciężki uszczerbek na zdrowiu grozi kara nawet do 12 lat więzienia.

Ostróda: Kupił kozę i wiózł ją... w bagażniku

Email Drukuj PDF

Niecodzienne zgłoszenie otrzymał oficer dyżurny policji z Ostródy. Kobieta, która zadzwoniła na numer alarmowy poinformowała, że w samochodzie, który jechał przed nią, nagle otworzył się bagażnik, z którego wychyliła się głowa kozy, która rozpaczliwie „krzyczała”.

Strona 2 z 112