Neo
Jesteś tutaj: Wiadomości Na sygnale

Na sygnale

Ostróda: Ukradli tablice rejestracyjne, bo nie chcieli płacić za paliwo. Dostali za to... mandat

Email Drukuj PDF

Ostródzcy policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Elbląga, podejrzanych o kradzież tablic rejestracyjnych na terenie Iławy. Mężczyźni chcieli zamontować skradzione tablice na aucie, którym się poruszali. Wszystko zauważył pracownik stacji, który wiedział, że mężczyźni mogą chcieć ukraść paliwo. 

Ostróda: "Coś" go zdenerwowało, więc... zniszczył wiatę na przystanku autobusowym

Email Drukuj PDF

Kara nawet 5 lat pozbawienia wolności może grozić 44-latkowi, który będąc pod wpływem alkoholu zniszczył wiatę na przystanku autobusowym przy dworcu PKP w Ostródzie. Mężczyznę ujęli wezwani na miejsce strażnicy miejscy, który przekazali go policjantom. W momencie zatrzymania mężczyzna miał 3 promile alkoholu w organizmie. Kiedy wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty, do których się przyznał.

Powiat: Pijany kierowca - recydywista. Wpadł dwa razy w ciągu jednego dnia

Email Drukuj PDF

Godną naśladowania postawą wykazało się dwóch mężczyzn, którzy na terenie gminy Łukta uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. 53-latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Jak się okazało, kilka godzin wcześniej w podobnym stanie jechał TIR-em krajową „siódemką”. Wtedy zatrzymali go policjanci. Wkrótce sprawą pijanego kierującego zajmie się sąd.

W piątek 13 maja przed godz. 20:00 ostródzcy policjanci zostali powiadomieni, że na terenie gminy Łukta dwóch mężczyzn uniemożliwiło dalszą jazdę kierowcy, który najprawdopodobniej jest pijany. Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce okazało się, że ujęty za kierownicą 53-latek ma blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Podejrzenia świadków wzbudził sposób jazdy mężczyzny, który prowadził auto „od krawężnika do krawężnika". Godna naśladowania postawa świadków, być może pozwoliła uniknąć tragedii na drodze. Tym bardziej, że mężczyzna okazał się skrajnie nieodpowiedzialny i pozbawiony wyobraźni.

Kilka godzin wcześniej, policjanci zatrzymali 53-latka na drodze krajowej nr 7, w okolicy miejscowości Piławki, gdzie jechał ciężarówką. Badanie stanu trzeźwości wykazało wtedy również ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyźnie zatrzymane zostało prawo jazdy, jednak okazało się, że nie powstrzymało go to ponownego zajęcia miejsca za kierownicą.

Teraz ze swojej skrajnej nieodpowiedzialności wytłumaczy się przed sądem. Może mu grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności i utrata uprawnień.

Gmina Ostróda: Tragedia w Lubajnach. 19-latek śmiertelnie porażony prądem

Email Drukuj PDF

Śmierć na miejscu poniósł 19-letni mieszkaniec Lubajn, który został porażony prądem. Ze wstępnych wynika, że młody mężczyzna który wcześniej wypił z kolegami kilka piw, nagle bez powodu zaczął wspinać się na słup trakcyjny sieci kolejowej. W pewnym momencie doszło do porażenia prądem i 19-latek spadł na ziemię. Jego koledzy natychmiast wezwali pogotowie i do czasu jej przyjazdu prowadzili reanimację. Niestety lekarz przybyły na miejsce, po kilkudziesięciu minutach walki o życie, stwierdził zgon nastolatka.

Ostróda: We trzech pobili i okradli młodego mieszkańca miasta. Grozi im do 5 lat więzienia

Email Drukuj PDF

Za rozbój odpowie trzech mężczyzn, którzy napadli na młodego mieszkańca Ostródy. Napastnicy przewrócili go na ziemię, skopali, a następnie zabrali mu telefon. Cała trójka już po kilku godzinach od zgłoszenia trafiła do policyjnego aresztu.

Gmina Ostróda: Wybuch gazu w domu letniskowym. 35-latka trafiła do szpitala

Email Drukuj PDF

Policjanci wyjaśniają okoliczności wybuchu gazu, do którego doszło w jednym z domów letniskowych na terenie gminy Ostróda. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, do wybuchu doszło podczas uruchamiania kuchenki gazowej. Eksplozja spowodowała pożar, w wyniku którego poparzona została 35-letnia kobieta oraz jej mąż.

Strona 2 z 163