Neo
Jesteś tutaj: Aktualności Ostróda: Burmistrz dostał podwyżkę

Ostróda: Burmistrz dostał podwyżkę

Email Drukuj PDF

Zgodnie z przewidywaniami, stosunkiem głosów 10 za, 8 przeciw i 3 wstrzymujące się, ostródzka Rada Miasta przyjęła uchwałę zwiększającą wynagrodzenie burmistrza Jana Nosewicza. Dzięki przychylności radnych, burmistrz Ostródy zarabia od dzisiaj 11.600 złotych brutto. Wydaje się więc, że światowy kryzys gospodarczy, stale rosnące zadłużenie miasta i drastyczny spadek przychodów z turystyki niespecjalnie przejął większość przedstawicieli miejskiej władzy uchwałodawczej.

Za podwyżką głosowały kluby SLD i Aktywnych (6 radnych), połowa radnych Prawa i Sprawiedliwości oraz radni niezrzeszeni Dudzin i Wiktorowicz. Przeciw była Platforma Obywatelska (4 radnych), Grzegorz Kierozalski z PiS i Tadeusz Bera z Dobra Wspólnego oraz radni niezrzeszeni – Kowalski i Podsiadło. Od głosu wstrzymało się dwoje radnych Dobra Wspólnego oraz przewodniczący Rady Miasta Czesław Najmowicz (PiS).

Dzisiejsza podwyżka była zaplanowana w tegorocznym budżecie miasta. Wnioskujący o nią radni Sojuszu Lewicy Demokratycznej przekonywali, że będzie ona dla burmistrza nagrodą za pozyskanie, liczonych w dziesiątkach milionów złotych, środków zewnętrznych na realizację miejskich zadań i inwestycji..Dodaj komentarz

Komentarze w serwisie NaszaOstróda.pl są moderowane. Nie publikujemy komentarzy, które:
- zawierają treści wulgarne, obraźliwe lub pomawiające osoby publiczne
- zawierają linki do stron o wulgarnej lub obraźliwej treści
- zawierają wyłącznie linki
- zawierają wyłącznie emotikony