Neo
Jesteś tutaj: Aktualności Ostróda: Od soboty nowy rozkład jazdy komunikacji miejskiej. Będzie mniej autobusów

Ostróda: Od soboty nowy rozkład jazdy komunikacji miejskiej. Będzie mniej autobusów

Email Drukuj PDF

W sobotę 2 marca zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy ostródzkiej komunikacji miejskiej. Żegluga Ostródzko-Elbląska, która odpowiada za miejskie autobusy, ograniczy ilość kursów oraz zlikwiduje niektóre połączenia.

Jak czytamy w komunikacie prasowym Żeglugi, całkowicie zlikwidowane zostaną linie L2D (Polna/Kajkowo - Os. Młodych/Morliny), L6 (Zajezierze - Wałdowo) oraz L2 w dni świąteczne. Świąteczna "dwójka" ma zostać scalona z linią nr 1. Ograniczenie ilości kursów dotknie linię nr 12 (Os. Nad Jarem - Wałdowo/Międzylesie). Od soboty autobusy miejskie nie będą również dojeżdżać do Areny Ostróda.

Żegluga Ostródzko-Elbląska tłumaczy zmiany ograniczeniem miejskich dopłat do przejazdów środkami komunikacji miejskiej. Poniżej publikujemy oficjalny komunikat spółki.

KOMUNIKAT ŻEGLUGI OSTRÓDZKO-ELBLĄSKIEJ

Ze względu na konieczność kontynuowania niektórych wydatków przez budżet miasta i związane z tym ograniczenia w  finansowaniu innych, w tym dopłat do przejazdów w komunikacji miejskiej,  Żegluga Ostródzko – Elbląska Spółka z o.o. w Ostródzie zmuszona jest wprowadzić od 2 marca 2013 r zmiany kursowania autobusów na niektórych liniach na terenie Miasta Ostródy.

Zmiany te będą przebiegały następująco:

1. Likwidacja pętli w Zajezierzu (Arena Ostróda) i przeniesienie jej w pobliże ZKM dotyczy to linii nr 1 i 1D (Zajezierze – Morliny) oraz linii nr 7 Zajezierze – Tyrowo

2. Całkowita likwidacja linii Nr 2D Polna/Kajkowo – Os Młodych/Morliny. Kursy częściowo będą realizowane przez L2, częściowo będą przez linię Nr 11 (Os Nad Jarem – Morliny/Tyrowo), a częściowo zlikwidowane.

3. Całkowita likwidacja linii Nr 6 (Zajezierze – Wałdowo przez ul Drwęcką). Kursy poranne realizowane będą przez linię Nr 9 (os Nad Jarem – Wałdowo) przez przejazd ul Chrobrego, Grunwaldzką do ul Czarnieckiego (wyłączony z tego będzie przystanek  przy ZKM), kursy popołudniowe częściowo będą zrealizowane będą przez linię Nr 3, jako kurs Zajezierze – Wałdowo, linię Nr 1D jako kurs Idzbark – Zajezierze – ZKM – Wałdowo – ZKM. 

4. Zlikwidowanie linii Nr 2Św (Polna/Kajkowo – Morliny/Tyrowo) poprzez scalenie jej z linią Nr 1Św (Idzbark/Zajezierze – Os Młodych/Morliny). Nowa linia Nr 1Św będzie funkcjonowała na kierunku Idzbark/ZKM/Kajkowo – Os Młodych/Morliny/Tyrowo

5. Ograniczenie ilości kursów linii Nr 12 (Os Nad Jarem- Międzylesie/Warlity/Wałdowo) z wydłużeniem pierwszego kursu  Linii Nr 3 (Wałdowo – PKP – Międzylesie/Warlity) do Warlit. Autobusy linii nr 12 kursować będą w godzinach 926 – 1836.

 Komentarze  

 
0 #24 retom 2013-06-29 19:43
DLACZEGO NIEMA L-3 Z WAŁDOWA JAK MAM SIĘ K-RWA DOSTAĆ DO PRACY NA 6 -TĄ TAXI
Cytować
 
 
+1 #23 RE: Ostróda: Od soboty nowy rozkład jazdy komunikacji miejskiej. Będzie mniej autobusówjako 2013-03-13 23:34
RE: Ostróda: Od soboty nowy rozkład jazdy komunikacji miejskiej. Będzie mniej autobusów — aldi 2013-02-28 22:40
Podziękujmy Graczykowi za to że rozpieprzył żeglugę a Dąbrowskiemu za to że się do tego przyłożył. Mam nadzieję że prokuratura prawidłowo oceni tych Panów.

To autobusy źle kursują też przez Dąbrowskiego ?
A może przez zły rozklad jazdy, który zafundował nam nowy prezes żeglugi Szostek ???
A może ten rozkład robił Dąbrowski ???
Cytować
 
 
+1 #22 RE: Ostróda: Od soboty nowy rozkład jazdy komunikacji miejskiej. Będzie mniej autobusówjako 2013-03-13 23:23
RE: Ostróda: Od soboty nowy rozkład jazdy komunikacji miejskiej. Będzie mniej autobusów — aldi 2013-02-28 22:40
Podziękujmy Graczykowi za to że rozpieprzył żeglugę a Dąbrowskiemu za to że się do tego przyłożył. Mam nadzieję że prokuratura prawidłowo oceni tych Panów.

To autobusy teraz źle kursują tez przez Dąbrowskiego ?
A może przez źle zrobione rozkłady jazdy, zafundowane przez nowego prezesa ?
Cytować
 
 
+2 #21 brak autobusu nr 9uczeń 2013-03-07 05:47
Autobus z dworca PKP do Blaszaka rano jak się jedzie do szkoły na 8,00 to jest o 7,14 a następny jest 7,54 czy ten kroś kto układał plan myślał o uczniach? Wszystkie inne jada przez ul. Pieniężnego szok! Proszę o korektę. Bo na 8,00 nie dojedziemy do szkoły!!!!
Cytować
 
 
+2 #20 Zlikwidować autobusy miejskieStach zbulwersowany 2013-03-03 15:09
Już do tej pory korzystanie z komunikacji miejskiej w Ostródzie w godzinach połudnowych, w soboty i niedziele to prawie fikcja, bo nie ma takich. To co teraz nam funduje miasto (panie Czesiu, masz pan zamiar dotrwać do końca kadencji?) to obraza obywateli. Zlikwidować wszystkie kursy, przecież dawniej było blisko z Wałdowa do Kajkowa nawet pieszo się szło. Działania pana Najmowicza dla dobra ostródzian przywołują mi na myśl Kononowicza. "Nie będzie niczego", ale będzie spełniony pan burmistrz, a szczęście mieszkańców miasta takie same jak Polaków z obietnic Tuska.
Cytować
 
 
+3 #19 SZOKUJACY WYROKJADZIUNIA SZMATA 2013-03-03 09:46
JAK MAM DOJECHAC DO POCIAGU NA 6 MIN 50,MOZESZEF ZAWIEZIE MNIE I ZASPONSORUJE MI TAXI,BO TO JEST CHORE JAK TEZ PRACA CALODOBOWA ZMIANOWA CZYM MAM DOJECHAC NA PIERWSZA ZMIANE,PROSZE POWIADOMIC INSTYTUCJE ZE NIEMA SA ZLIKWIDOWANE AUTOBUSY ABY BYC NA CZAS.PROSZE SIE ZBADAC I PRZYJAXC LECZENIE SPECJALISTYCZNE W ZAKLADZIE ZAMKNIETYM.BEZ NADZORU SLUZBY ZDROWIA KTORA NIE MA PELNEJ OBSADY Z POWODU LIKWIDACJI KURSOW AUTOBUSOWYCH
Cytować
 
 
+2 #18 RE: Ostróda: Od soboty nowy rozkład jazdy komunikacji miejskiej. Będzie mniej autobusówSzeldon 2013-03-02 21:17
Cytuję Joanna:
czyli lepiej nic nie robić w tym kierunku, Niech nadal wozi nas nierentowna komunikacja. która tylko potrafi narzekać.
Pisząc "chyba" na temat Mobilisa można wnioskować że nie jesteś w temacie a piszesz to co usłyszysz.

Zdecydowana większość ZKM w Polsce jest nierentowna więc wyjścia raczej nie ma. A co do mobilisa to jak narazie miał najdroższe przejazdy w porównaniu z wszystkimi pks jakimi jechałem, nie każdym możliwym więc nie mogę powiedzieć z całą pewnością, że są najdrożsi, teraz rozumiesz?
Cytować
 
 
+1 #17 Do przeyślenia 2Hary 2013-03-02 17:40
Wszystkim nie dogodzi nikt ale próbować trzeba. To stara maksyma a jak b. na czasie. Zastanawiam się dlaczego nie bierze się przykładów z innych miast większych i mniejszych od Ostródy, gdzie autobusy są widoczne, mają jednolitą barwę bez reklam, U nas reklamy zakładają nawet na szybach. Autobus miejski to wizytówka miasta a kultura podróżowania, obsługa to pamięć pasażera. Warto pokusić się o to aby poznać jak działa komunikacja w innych miastach, jakie są ich problemy może wtedy będzie mniej błędów.
Cytować
 
 
-3 #16 SzeldonJoanna 2013-03-01 21:36
czyli lepiej nic nie robić w tym kierunku, Niech nadal wozi nas nierentowna komunikacja. która tylko potrafi narzekać.
Pisząc "chyba" na temat Mobilisa można wnioskować że nie jesteś w temacie a piszesz to co usłyszysz.
Cytować
 
 
-2 #15 RE: Ostróda: Od soboty nowy rozkład jazdy komunikacji miejskiej. Będzie mniej autobusówSzeldon 2013-03-01 18:04
Cytuję Jaś:
Może i miasto powinno poszukać innego chętnego na uruchomienia komunikacji miejskiej, a żegluga niech będzie w rękach miasta skoro zarabia. W Mrągowie rozpisano przetarg na autobusy miejskie z wymogami takimi jak NOWE autobusy w JEDNAKOWEJ barwie.

Dasz kasę to nawet żegluga kupi nowe autobusy i wyremontuje przystanki. Napisać w wymaganiach nowe mercedesy to nie problem, ale na pewno za to zapłacisz. To, że przetarg wygra jakaś inna firma nie znaczy, że miasto nie będzie dotować komunikacji. Mobilis jest chyba najdroższym przewoźnikiem w stosunku do swojej konkurencji. Nierentowne firmy są najczęściej najbardziej potrzebne np. komunikacja miejska. Swoją droga nie ma chyba w Polsce rentownej komunikacji miejskiej, w stolicy bilety pokrywają tylko 40% wydatków, ciekawe jak jest w Ostródzie.
Cytować
 

Dodaj komentarz

Komentarze w serwisie NaszaOstróda.pl są moderowane. Nie publikujemy komentarzy, które:
- zawierają treści wulgarne, obraźliwe lub pomawiające osoby publiczne
- zawierają linki do stron o wulgarnej lub obraźliwej treści
- zawierają wyłącznie linki
- zawierają wyłącznie emotikony